Pinsedag

Velkommen til å feire pinsedag i Credo Frikirke 8. juni. i tillegg til pinsens fokus, blir det presentasjon av ny ettåring og siste besøk av GUS- bandet i denne omgang.

PINSEN, kirkens fødselsdag.
Når vi leser Apostlenes gjerninger, oppdager vi ganske fort at det er Den Hellige Ånd som gjør hele forskjellen - særlig på disiplene før og etter Pinsedag. Men det er ikke bare i Urkirken vi ser hvordan Ånden forvandler mennesker og fellesskap, det gjelder også for vår tid. Vi lever på mange måter i Åndens tidsalder. Uten Ånden ville vi ikke kjenne Jesus, og Jesus ville ikke bli forkynt eller trodd. Uten Ånden, ingen kirke, ingen misjon og ingen nådegaver til tjeneste.

Denne søndagen skal vi dvele ved noen av Pinsens hovedtekster og se litt på hvilken forskjell Ånden gjør idag og i våre liv.

På denne gudstjenesten vil vi også takke av vår flotte ettåring, Andrea Eidsheim, som har kombinert ettåringsstillingen med å vikariere for Gemmalyn dette skoleåret. Samtidig gleder vi oss over å få presentere Benedicte Grønning som ny etteråing fra 1.september. Benedicte har tidligere vært student på GUS (GåUtSenteret) og kommer fra Askøy utenfor Bergen.

 

 

  • Oppdatert