Bli en hjelper under VM?

Ski-VM nærmer seg med stormskritt og det kommer til å sette preg på byen. Nå inviterer Norkirken Trondheim Salem byens menigheter til å hjelpe til eller til å være med på feiringen i Salemhuset de nærmeste dagene.

Ski-VM nærmer seg med stormskritt
og det må feires! 

Norkirken Trondheim Salem er velsignet med et stort og flott lokale midt i Trondheim sentrum, kun ett minutt å gå fra konserter og medaljeseremonier. Vi ønsker å dele denne velsignelsen med menigheten deres og resten av byen, så derfor ønsker vi velkommen til åpent hus hver dag under hele Ski-VM!

 

Hva er formålet?

Vi ønsker å senke terskelen for å ta turen innom en menighet for nysgjerrige og mennesker som ikke er kirkevante.  Under ski-VM vil det åpne opp muligheten for å invitere hele Trondheim by inn i varmen på en naturlig og god måte. Kanskje blir terskelen litt lavere for å komme innom på et senere tidspunkt eller kanskje vil de oppdage at Trondheim har flere tilbud og forskjellige kirker enn de trodde.  

 

Hva kan man forvente?

Ski-VM vil bli direktesendt på storskjermen og med over 400 sitteplasser er det god plass til å ta med familien og venner.  I samarbeid med 22B, menighetens diakonale arbeid, blir det matservering, både lunsj- og middagstilbud. Lunsjretter serveres kl 12.00-16:00, og kl 16.00-20:00 får du vår spesialkomponerte VM-burger og rømmegrøt med lokale råvarer, kaffe og kake. Matserveringen vil skje i bakgården og kaféen og det vil finnes sitteplasser i både storsalen og kafeen med direktesendt sport på skjermen. 

 

Salemhuset vil også fungere som et sted man kan trekke seg tilbake og søke Gud oppi alt VM-kaoset! Under store deler av Ski-VM vil det også være forbedere på huset som er tilgjengelig for en samtale eller forbønn. I tillegg til dette vil det flere ganger i løpet av ukene være lovsang i 2. etasje.

 

Ønsker dere å bidra?

For at dette skal gå rundt har vi et stort behov for frivillige. Er det noen i Credo som ønsker å være med å hjelpe til,  med for eksempel matservering, rydding, renhold eller kanskje servere kaffe ved bålpanna og invitere folk inn? 

Her er det fritt frem for å melde seg på som frivillig under VM-dagene, påmeldingsskjema finner du ved å trykke på denne linken:

Microsoft Forms

 

Praktisk informasjon:

Adresse: Prinsens gate 22B

Åpningstider: 12:00-20:00, hver dag med unntak av mandag 3. mars.

Link til Facebook-arrangement som kan deles videre: https://www.facebook.com/events/1006174334892388?locale=nb_NO

 

  • Oppdatert